Deal done: AT-Automation
25-09-2025

Deal done | Aeternus begeleidt AT-Automation bij de overname van Van Daal Engineering

AT-Automation uit Weert heeft Van Daal Engineering overgenomen. De overname versterkt de positie van AT-Automation in de industriële automatisering.

De overname is een logische stap binnen de groeistrategie van AT-Automation. Met de toevoeging van Van Daal Engineering breidt het bedrijf haar dienstenpakket verder uit en vergroot het haar regionale dekking. Voor Van Daal betekent het; aansluiting bij een grotere organisatie met dezelfde klantgerichte cultuur. Oprichter Hans van Daal blijft nog een tijd actief betrokken, waarmee continuïteit en kennis is gewaarborgd.

“Deze overname past perfect binnen onze ambitie om een leidende speler te worden in industriële automatisering in onze regio. We zijn ervan overtuigd dat de samenwerking met Van Daal Engineering een belangrijke stap is in de verdere professionalisering en groei van beide organisaties.”

Ard Triepels, eigenaar van AT-Automation

De aandeelhouders van AT-Automation zijn in deze overname begeleid door Maurice Koopmans, Dex van Gils, Bart Jagers en Maartje Korten van Aeternus. Het due diligence is uitgevoerd door Freek Schepers en zijn team van Newtone.

“Met deze eerste strategische overname heeft AT-Automation een mooie stap gezet om haar marktpositie in de regio verder te verstevigen.”

Dex van Gils, Senior Manager Corporate Finance bij Aeternus

We feliciteren AT-Automation en Van Daal Engineering met deze succesvolle transactie en wensen hen veel succes in hun gezamenlijke toekomst.

Over AT-Automation

AT-Automation is een snelgroeiend automatiseringsbedrijf uit Weert. Met 30 medewerkers biedt het bedrijf oplossingen op het gebied van machinebesturing, paneelbouw, softwareontwikkeling (PLC, SCADA, MES, Ignition) en industriële connectiviteit (IIoT, UNS). Door de overname versterkt AT-Automation haar positie als integrale partner voor productieoptimalisatie.

Over Van Daal Engineering

Van Daal Engineering, gevestigd in Heythuysen, is een ingenieursbureau, gespecialiseerd in industriële automatisering binnen de productie-industrie. Het bedrijf staat bekend om technische expertise, klantgerichtheid en betrokken team van acht medewerkers. Na de overname blijft het volledige team actief onder de vertrouwde naam en dienstverlening.

Het M&A team voor deze deal

Maurice Koopmans

Maurice Koopmans

Partner

Meer info
Partner

Maurice Koopmans

“Quality means doing it right when no one is looking.”

Maurice (1981) werkt sinds begin 2015 als medior consultant bij Aeternus en is sinds februari 2022 partner bij Aeternus. Daarvoor is hij 8 jaar werkzaam geweest bij een middelgrote multidisciplinaire accountants- en adviesorganisatie en heeft hij als adviseur corporate finance diverse bedrijfsovername-, management buy-in/out- en adviestrajecten succesvol afgerond.

Na zijn studie Internationale bedrijfskunde aan de Universiteit Maastricht en aan de University of California, begon hij in 2004 zijn carrière als trainee bij een internationale retailer en werkte daarna bij één van de grootste uitzendorganisaties in Nederland als adviseur voor onder andere transport-, food- en industriële productiebedrijven. In 2007 startte Maurice bij W|VDB Corporate Finance als adviseur corporate finance.

Dex van Gils

Dex van Gils

Senior Manager Corporate Finance

Meer info
Senior Manager Corporate Finance

Dex van Gils

“Success is the result of perfection, hard work, learning from failure, loyalty, and persistence.“

Dex is in oktober 2018 als analyst gestart bij Aeternus. Inmiddels is hij Senior Manager Corporate Finance. Hij heeft zijn bachelor in bedrijfseconomie in 2016 behaald aan Avans Hogeschool ’s-Hertogenbosch. Daarna is hij aan zijn Master in Strategic Management begonnen aan Tilburg University, die hij in 2018 heeft afgerond.
Dex heeft tijdens zijn studie werkervaring opgedaan bij bedrijven als DLL Group en Mars Nederland B.V.

Maartje Korten

Maartje Korten

Legal Manager Corporate Finance

Meer info
Legal Manager Corporate Finance

Maartje Korten

“Een reputatie bouw je niet op met toekomstige beloftes.“

Maartje is sinds november 2018 in dienst bij Aeternus als Legal Analyst Corporate Finance en is doorgegroeid naar Legal Manager Corporate Finance. Ze heeft haar bachelor Recht en Management alsook de master Ondernemingsrecht aan de Universiteit van Tilburg afgerond. Tijdens haar studie heeft ze stage gelopen bij Boels Zanders Advocaten te Venlo en daarnaast heeft zij op Northwest University (Zuid-Afrika) verschillende vakken gevolgd op bedrijfseconomisch en juridisch gebied.

Interesse in een adviesgesprek met een van onze specialisten? Neem dan contact op voor een afspraak.

Branchekennis

Aeternus houdt met haviksoog de ondernemer in het oog van een afstand